Sunday, September 25, 2022
 
Haberler

En iyi hukuk sitesi 2009

Tamı tamına bir seneyi devirdik. Hemen en iyi hukuk sitesi anketine gözlerimizi çeviriyoruz. Açıkçası geçen bu bir sene zarfında değişen fazla bir şey olmadığı amiyane ortada. www.hukuki.net yine birinci...
Biraz araştırıyoruz bu hukuk sitelerinde ne oluyor diye....
1- Hukuki net aynı yükselen grafikle devam ediyor. Açıkçası Türkiye'nin hukuk sitesi olduğunu kanıtlamış ve orada durmaya kararlı.Sitede pek fazla önemli bir değişiklik yok. Sadece hukukçulara özel ve gizli olan alana üyeliklerin çığ gibi arttığını söylemek mümkün.
2- Türk hukuk sitesi; dışarıdan üye veya soru almıyoruz dese de konuk şeklinde hesaplarla siteye girişi sağlamış ve hukuki.netin başarısını zorlamaya çalışıyor. Ancak bu konuda pek de başarılı sayılmaz. Gücünü hukukçulardan aldığını söylese de meslektaşlarının sorularını internette yayınlayarak üzerlerinden rant ve rank elde ettiği amiyane görülüyor,
3- Hukukcu.com rekabete girmiş gözükse de hukuki net ve Türk hukuk sitesinin gölgesinde kalıyor. Özellikle hukuk forumlarındaki bilgisiz kişilerin yönlendirmeleri hukuk namına kabul edilebilir değil ki, internet kullanıcıları gerekli notu veriyor.
4- Adalet.org kapalı kast sistemine devam etse de birçok hukukçu, özellikle hakim ve avukatların eldeki dava hakkındaki görüşlerini açıkça yazmalarını ihsas-ı rey kabul ettiğinden pek fazla güven telkin etmiyor. Ayrıca sanki sitemize nispet yaparmışcasına düzenlediği en iyi hukuk sitesi şeklindeki bizden kopya anketle türk hukuk sitesini kayırdığı ise açıkça ortada.
5- Hukuk.gen.tr yine verimsiz bir şekilde yayına devam ediyor.

Kasım 2009 itibariyle en iyi hukuk sitesi anket sonuçları :
1- Hukuki net 29.66%
2- Türk Hukuk Sitesi 27.05%
3- Adalet.org 20.34%
4- Hukukcu.com 11.25%
5- Hukuk.gen.tr 11.07%
Toplam oy: 2488
- 2010 senesinde yeniden en iyi hukuk sitesi anketinde buluşmak üzere, 1.ci olan hukuki.net linkinin bir sene daha sitemizde tanıtılmasına karar verilmiştir.
Hukuksiteleri Net yönetimi - Kasım 2009
Nov 2, 2009
Öneri Linkler